امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: این دانشگاه ظرفیت های مناسبی در زمینه سلول های بنیادی و طب بازساختی دارد.

 دکتر محسن تفقدی در نشست با دکتر امیر علی حمیـــــــــدیه دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی که به منظور بررسی توانمندی های دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه سلول های بنیادی برگزار شد، با بیان اینکه ایجاد مراکز جامع سلول های بنیادی و طب بازساختی در چند سال اخیر در چند دانشگاه کشور کلید خورد خاطر نشان کرد: این مراکز بر اساس اهداف چند بعدی پژوهش، تولید، فناوری و تقویت شرکت های دانش بنیان در دستور کار قرار گرفته است و علاوه بر حوزه پژوهش، به موضوع آموزش نیز پرداخته می شود.

وی با بیان اینکه مرکز جامع سلول های بنیادی و طب بازساختی در مشهد به دلیل نبود زیر ساخت های لازم و برخی از مشکلات دیگر انچه شایسته دانشگاه علوم پزشکی بوده در عمل پیشرفت خوبی نداشته است تصریح کرد: این دانشگاه از نظر علمی، وجود تخصص ها در گروه های علوم پایه و بالینی و مشارکت دربحث سلول های بنیادی ظرفیت های مناسبی دارد که در صورت ایجاد زیر ساخت های لازم می توان بیش از پیش از آن بهره برد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: سلول های بنیادی و طب بازساختی یکی از مهمترین موضوعات مورد توجه در جهان به شمار می رود و پرداختن به آن چشم انداز روشنی را برای دانشگاه ها فراهم می کند.   

دکتر تفقدی اظهار امیدواری کرد: نتایج این بازدید  موجب تامین زیر ساخت های لازم و آغاز فعالیت مرکز جامع سلول های بنیادی در مشهد شود تا بتوانیم شاهد رشد تساعدی این دانشگاه در حوزه سلول های بنیادی و طب بازساختی باشیم.