امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاونت پژوهش و فناوري دانشگاه 

 

معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مشهد از سال 1365 و پس از جدایی از دانشگاه فردوسی و تشکیل دانشگاه علوم پزشکی مشهد با هدف گسترش و تسهيل امر پژوهش و فناوري در ميان اعضاء هيأت علمي، دانشجويان و كارکنان دانشگاه شكل گرفته است و مسئولیت هدایت و راهبری تحقیقات دانشگاه را بر عهده داشته است.

 

 فعاليت‌هاي اصلي اين معاونت در حوزه های پژوهش، فناوری، تامین منابع اطلاعات علمی و اطلاع رسانی پزشکی و امور بین الملل متمرکز می باشد.

سياستگذاري، توانمندسازي، تقويت و توسعه فرهنگ پژوهش و فناوري و بردن آن به کليه سطوح دانشگاه و جامعه در راستاي بسط و توسعه علوم پايه و بالين، بهينه سازي عملکرد و ساختار نظام تحقيقاتي، توانمندسازی محققین و پژوهشگران دانشگاه، جلب مشارکت حداکثري اعضا هيات علمي در فعاليتهاي پژوهشي و فناوري، تامين و جذب عضو هيات علمي پژوهشي و ساير نيروهاي تخصصي و پشتيبان پژوهش، ارتقاء کيفيت و کاربردي نمودن طرح هاي تحقيقاتي و پژوهشي در راستاي اولويتهاي پژوهشي، گسترش و فعالسازي مراکز تحقيقاتي دانشگاه، ايجاد مراکز توسعه تحقيقات باليني و تامين زير ساخت هاي لازم جهت انجام طرح هاي تحقيقاتي کلان از قبيل کوهورت و رجيستري بيماريها و کليه امور مرتبط با طرح‌هاي پژوهشي و فناوري در دانشگاه از جمله فعالیتهای حوزه پژوهش و تحقیقات است که در حوزه مدیرت توسعه و ارزیاببی تحقیقات دانشگاه انجام می پذیرد.

 

توجه ويژه به موضوع فناوري و حرکت در این مسیر با تشکیل مدیریت توسعه فناوری از سال 1392 از اقدامات بسیار مهم در دانشگاه علوم پزشکی مشهد است. تقويت مراکز رشد و شرکت هاي فناور، ايجاد و تسهيل فعاليت شرکتهاي دانش بنيان، ساخت کلين روم و کارگاه توليد نيمه صنعتي دارو، حمايت از ثبت اختراعات پژوهشگران و محققان از اقدامات موثر در توليد محصولات فناورانه به شمار مي رود که در حوزه مدیریت توسعه فناوری سلامت دانشگاه انجام می پذیرد.

 

تامین منابع علمی و ایجاد دسترسی به پایگاههای اطلاعات علمی پژوهشی، اقدامات چاپ و نشر کتب علمی و امور مربوط به مجلات و نشریات علمی پژوهشی، ارتقاکيفيتوکميتمحصولاتنشرکتاب و مجلات علمي پژوهشي و اطلاع­رساني پزشکی از جمله فعالیتهای مدیریت منابع علمی و اطلاع رسانی پزشکی دانشگاه می باشد.

 

گسترش و توسعه مراودات و همکاريهاي علمی منطقه اي، ملي و جهاني، هدفمند نمودن برگزاي همايش های علمی، فرصت هاي مطالعاتي، اعزام اعضاي هيات علمي به همايش هاي بين المللي و افزايش جذب دانشجويان خارجي از فعالیتهای مدیریت امور بین الملل دانشگاه است که در حال حاضر در زیر  مجموعه معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه انجام می پذیرد.