اوقات شرعی

اعطای گرنت به استادیاران جوان برتر دانشگاه علوم پزشکی مشهد

 به منظور تشویق محققان جوان و فعال، معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت  با در نظر گرفتن اعتبارات خود و شرایط خاص ، اقدام به تعریف شاخص هایی برای تشویق استادیاران جوان برتر نمود.

دکتر محسن تفقدی با اعلام این خبر گفت: معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، همه ساله با در نظر گرفتن اعتبارات خود  به منظور تشویق محققان جوان اقدام به اعطای یک فقره گرنت تحقیقاتی تشویقی به استادیاران  فعال و جوان می نماید.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بیان کرد: سن کمتر از ۴۰ سال و عضویت در هیات علمی دانشگاه (استادیاران طرحی، قراردادی و پیمانی دانشگاه و در دانشکده های تازه تاسیس مربیان) از شرایط دریافت کنندگان این تسهیلات است.

دکتر محسن تفقدی سایر شرایط اخذ این گرنت را به شرح ذیل اعلام نمود: متقاضی باید نویسنده اول یا مسئول مقاله بوده و مقاله باید دارای شرایط  «نوع مقاله: مقاله اصلی یا مروری ( ،تاریخ  انتشارمقاله در سال 2017 یا 2018 میلادی باشد که البته  پذیرش مقاله مورد قبول نبوده و در هنگام ارسال مدارک باید مقاله منتشر شده باشد .

این مقام مسئول در ادامه بیان شرایط گفت : مقاله باید در مجلات ISI با شاخص IF 3 و بالاتر و یا در فهرست 5 درصد برتر رشته های موضوعی مبتنی بر cite score منتشر شده باشد.

معاون پژوهش و فناوری در پایان  اظهار نمود: کلیه علاقمندان و واجدین شرایط باید مستندات لازم به همراه  تصویر حکم استادیاری و اعلام مشخصات مقاله به فرمت "ونکوور" وکد مقاله ثبت شده در پژوهان را به مدیریت پژوهش و فناوری دانشگاه ارسال نمایند.