اوقات شرعی

مطالب فارسي

جلسه اول کمیته علمی هفته پژوهش 98

آخرین به روز رسانی 20 آبان 1398

 

   
 

دعوت به همکاری متقاضیان هیات علمی پژوهشی ضریب کا

آخرین به روز رسانی 21 آبان 1398

آگهی دعوت به همکاری متقاضیان هیات علمی پژوهشی ضریب کا/ قراردادی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

 

 دانشگاه علوم پزشکی مشهد، با استعانت از خداوند متعال در نظر دارد به منظور تأمین نیاز پژوهشی گروه های شیمی دارویی، ،فارماکوگنوزی، ژنتیک پزشکی، اقتصاد سلامت و مهندسی بهداشت محیط، علوم داروئی در طب ایرانی آگهی دعوت به همکاری بصورت هیات علمی پژوهشی قراردادیدر رشته دکتری تخصصی پژوهشی در رشته بهداشت محیط/ دکتری تخصصی بیولوژی سلولی مولوکولی / شیمی دارویی / فارماکوگنوزی/ اقتصاد سلامت/فارماکولوژی  برگزار می‌نماید. متقاضیان می توانند مدارک خود را بصورتCD  به  همراه اصل فرم تکمیل شده درخواست در یک نسخه تهیه و از روز شنبه مورخ 30/7/98 لغایت روز پنج شنبه مورخ 30/8/98به آدرس مشهد – خیابان دانشگاه- جنب سینما هویزه – ساختمان شماره یک ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد معاونت پژوهش و فناوری-  اتاق 209- کد پستی 91735951 از طریق پست سفارشی یا حضوری ارسال نمایند.

شرایط عمومی

الف) اعتقاد به مبانی نظام مقدس جمهوری اسلامی و قانون اساسی

ب) داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران

ج) انجام خدمت وظیفه عمومی، دارا بودن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا داشتن معافیت قانونی و یا پایان دوره ضرورت نظام وظیفه و یا امکان گدراندن دوره خدمت نظام وظیفه به عنوان سرباز هیات علمی در دانشگاه(آقایان)

د) عدم محکومیت به محرومیت از استخدام دولتی و یابقه محومیت کیفری

ه)عدم اشتهار به فسق و فجور و اعمال منافی عفت عمومی و رفتار خلاف حیثیت شغلی

و) عدم اعتیاد به دخانیات، مواد مخدر و روانگردان

ز)برخورداری از حسن شهرت اخلاقیف عقیدتی و سیاسی

 شرایط اختصاصی

۱- دارا بودن دانشنامه دکترای تخصصی پژوهشی در رشته بهداشت محیط/ دکتری تخصصی بیولوژی سلولی مولوکولی/ شیمی دارویی / فارماکوگنوزی / اقتصاد سلامت/ فارماکولوژی

تبصره : شرکت افراد مشغول به تحصیل در این دعوت به همکاری ممنوع  می باشد.

۲- ارائه نامه موافقت از دانشگاه ذیربط برای  مستخدمین، بورسیه­ها و متعهدین خدمت به سایر دانشگاه­ها و معاونت درمان

۳- شرط سنی ( بالاتر از 40 سال قابل پذیرش نیست)

4- مطابقت داشتن رشته متقاضی با عنوان رشته درج شده در اگهی دعوت به همکاری

 5-  تسلط به نگارش گزارش های علمی و مقاله ( شرط احراز: داشتن دو مقاله سطح یک یا دو به عنوان نویسنده اول یا مسئول در طول دو سال گذشته)

6- دارا بودن حداقل مدرک IELTS  با نمره 5.5 یا نمره TOEFL  معادل، MSRT و دیگر آزمون های داخلی با حداقل نمره 60

  مدارک لازم

1.اصل فرم تکمیل شده درخواست (منضم به یک قطعه عکس)

2. تصویر تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی

3. تصویر آخرین مدرک تحصیلی یا ارزشیابی دائم یا موقت مدارک تحصیلی اخذ شده از کشورهای خارجی که توسط وزارت علوم، تحقیقات وفناوری یا وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ارزشیابی شده باشد ( برای فارغ التحصیلان خارج از کشور که دارای تعهدات قانونی می باشند)

4. تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت دائم یا موقت دوره نظام وظیفه (مخصوص برادران)

5. شناسنامه علمی (CV) به همراه مستندات آموزشی، پژوهشی و اجرایی ذکر شده در (CV)

6.   لیست مقالات چاپ شده (طبق فرمت)( حداقل مجموع امتیاز مقالات طی 5 سال اخیر می بایست 10 امتیاز باشد)

7. گواهی مبنی بر ثبت اختراع یا فناوری(درصورت دارا بودن)

8. مستندات کامل( تصویر صفحه مشخصات کتاب) مربوط به تالیف یا ترجمه کتاب (درصورت دارا بودن)

9.گواهی مبنی بر داشتن رتبه (درصورت دارا بودن)

10. گواهی مبنی بر عضویت در بنیاد نخبگان (درصورت دارا بودن)

 سایر اطلاعات ضروری:

·         قرارداد همکاری بصورت سالانه خواهد بود.

·         فعالیت اعضای محترم هیات علمی پژوهشی به صورت تمام وقت خواهد بود.

·         چنانچه در هر یک از مراحل پذیرش یا پس از آن خلاف اطلاعات اعلام شده توسط متقاضی محرز شود، مراحل طی شده کان لم یکن تلقی و یا پذیرش فرد لغو می گردد.

·         هر عضو هیات علمی پژوهشی پدیرفته شده در پایان سال بر اساس یک برنامه سالانه که در ابتدای همان سال مورد توافق با معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه قرار گرفته مورد ارزیابی سالانه قرار می گیرد.

·         شرط تمدید قرارداد موفقیت در رسیدن به اهداف توافق شده می باشد.

·         لازم است مدارک صرفاً در قالب CDبه همراه پرینت فرم تکمیل شده درخواست ارسال گردد و از پست فیزیکی مستندات خودداری نمایید.

·         هیچگونه مدرکی پس از اتمام تاریخ اعلام شده دریافت نخواهد شد.

 

معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه

 

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه: حمایت از شرکت های فناور راهکاری مناسب در دستیابی به خود کفایی

آخرین به روز رسانی 09 مرداد 1398

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: شرکت های فناور و دانش بنیان ظرفیت تولید محصولات و مواد سلامت محور را دارا هستند و حمایت از این شرکت ها راهکاری مناسب در دستیابی به خود کفایی به شمار می رود.

دکتر محسن تفقدی در نشست با رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در راستای دستیابی به اهداف دانشگاه های نسل سوم و کارآفرین هماهنگی و مشارکت مناسبی میان معاونت های دانشگاه شکل گرفته است خاطر نشان کرد: در حال حاضر حمایت های مناسبی به منظور تقویت شرکت های دانش بنیان و تامین نیازهای مالی و زیر ساختی در مراکز رشد و دانشکده های دانشگاه شکل گرفته است که این امر موجب تولید محصولات و داروهای متعددی نیز شده است.

وی اجرای تمامی مراحل ثبت و صدور مجوزهای شرکت های دانش بنیان و فناور در وزارت بهداشت را یک ویژگی منحصر به فرد نسبت به وزارت علوم دانست و گفت: با تشکیل شرکت های دانش بنیان و اشتغال دانش آموختگان دانشگاه های علوم پزشکی می توان ضمن ایجاد فرصت های شغلی، در راستای تامین نیازهای کشور و خودکفایی در تولید داروها و تجهیزات پزشکی گام برداشت.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در برخی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور به منظور تسهیل در اعطای مجوزهای مورد نیاز شرکت های فناور، کارگروه حمایت از شرکت های دانش بنیان تشکیل شده است بر ایجاد این کارگروه در دانشگاه تاکید کرد و گفت: در حال حاضر سرمایه گذاری های مناسبی در زمینه تولید دارو و تجهیزات پزشکی در شرکت های دانش بنیان شکل گرفته است و برای حمایت از فروش محصولات این شرکت ها باید یک هماهنگی میان معاونت های دانشگاه بیش از پیش ایجاد شود.

دکتر تفقدی سرعت بخشید در چرخش مالی شرکت های دانش بنیان در زمان فروش محصولات را از نکات ضروری عنوان کرد و اظهار امیدواری کرد: با همکاری تمامی معاونت ها بتوان از ظرفیت های مناسبی که در حوزه های مختلف بالین، پایه و داروسازی در دانشگاه شکل گرفته است بهره مند شد.

در ادامه این نشست جمعی از اعضای هیات علمی فعال در شرکت های دانش بنیان و مدیران به بیان نظرات و پیشنهادات خود در زمینه تسهیل در صدور مجوزها و افزایش فعالیت شرکت های فناور و دانش بنیان پرداختند.

   

 

برنامه غربالگری سرطان پستان در قالب طرح پایش سلامت کارکنان دانشگاه علوم پزشکی مشهد ویژه بانوان شاغل در این دانشگاه آغاز شد.

آخرین به روز رسانی 21 مهر 1398

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه طرح "پایش سلامت کارکنان" در بستر طرح ملی پرشین کوهورت با هدف ارزیابی وضعیت سلامت کارکنان و اعضای هیآت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، توسط دانشگاه در شهر مشهد از دو سال پیش آغاز شده است اظهار کرد: با توجه به هفته جهانی سرطان پستان مقرر شد با همکاری بیمارستان امید و گروه رادیولوژی  و براساس آخرین دستورالعمل های موجود غربالگری سرطان پستـان روزانه پنج نفر از بانوان شاغل در دانشگاه علوم پزشکی مورد غربالگری سرطان پستان قرار گیرند.

دکترمحمد رضا دارابی با تاکید بر اینکه نیازمند آمار دقیق از مبتلایان به سرطان پستـان و علل بروز آن هستیم افزود: باید پیشگیری را جدی بگیریم تا جلوی بسیاری از انواع سرطان ها گرفته شود.

وی تصریح کرد: به مناسبت هفته جهانی مبارزه با سرطان پستـان تمامی بانوان شاغل در دانشگاه در مرکز کوهورت مورد غربالگری سرطان پستـان قرارداده و در صورت نیاز جهت انجام ماموگرافی و سپس سونوگرافی به متخصصین و درمانگاه های تخصصی دانشگاه معرفی می شوند.  

زمان حضور کارکنان در مرکز به‌عنوان مأموریت روزانه منظور خواهد شد و  کارکنان و اعضای هیات علمی که تا کنون برای انجام غربالگری سرطان مراجعه نکرده اند، می توانند با مراجعه به http://slmdr.ir/mums-cohort  یا تماس با با شماره ۰۵۱۳۱۸۰۶ نسبت به ثبت‌نام و رزرو نوبت اقدام نمایید .